Sezóna 2015

 

Víkend v Tatrách? Prečo nie?! V sobotu, 27. júna sa naši dvaja ,,extrémisti" Marek a Lukáš vydali do Jasnej prezentovať D&F Team Bojná na Slovenskom pohári v plnej paráde. Trať bola skvelá a trénovalo sa perfektne - v sobotu ešte za relatívneho sucha ale v nedeľu prišiel dážď a komplikácie na trati. Obom našim jazdcom nevyšla finálová jazda v kategóriach Muži do 23 rokov a Muži nad 23 rokov, ktorú zavinil pád. Sklamaniu ale predchádzajú super zážitky s kamarátmi z pretekov a chuť bojovať na ďalšom kole SPDH a MSDH Cupu, ktoré sa budú konať už onedlho :) Fotky nájdete v našej galérii


Zblúdilé cesty a extrémne teplo nás sprevádzali v tento letný víkend dňa 6. - 7. júna v Koutech nad Desnou, kde sa konalo ďalšie, už 3. kolo Moravsko-slovenského DH pohára, ktorý sme nemohli za žiadnych okolností vynechať. Počasie nám veľmi prialo, kúpaniu v potoku sme sa nevyhli ani tento rok a takisto ani drobným technickým ťažkostiam. 

Čo sa týka trate v Koutech - najťažšej zjazdovej trate v Českej republike, tá je už dobre známa svojou náročnosťou čo sa týka techniky i kondičky jazdcov a my sme si ju opäť po roku vyskúšali na vlastnej koži. Jazda dolu nášmu najrýchlejšiemu jazdcovi trvala 4 minúty a 43 sekúnd, čo dokazuje značný rozdiel oproti ostatným tratiam zaradeným do MSDH pohára. O jej zložitosti sa môžete presvedčiť na videách, ktoré už pre Vás pripravujeme na naše oficiálnej stránke na youtube :) 

Naši odhodlanci súťažili, ako obvykle, v kategóriach Masters, HT, HobbyFull a Juniori, kde sa zaslúžili o úctyhodné priečky. Výsledky si môžete pozrieť na tomto linku

Fotky z Koutu si môžete pozrieť na našej oficiálnej stránke na facebooku, kde nás určite potešíte svojim ,,lajkom" alebo priamo tu v našej galérii.


 2. kolo SPDH v stredisku Malá Lučivná cez víkend 23. - 24. mája sa niesol v podaní neutíchajúceho lejaku a zápasov v blate. Veľa by o tom vedel porozprávať náš jazdec Marek, ktorý ako jediný ,,Lone Ranger" okúsil tú najblatovejšiu trať akú si len zjazdec dokáže predstaviť. 

Veľa Vám dokážu napovedať fotky, ktoré sú umiestnené v našej galérii a takisto videá z youtube a facebooku, ktoré veľmi dobre vystihujú ,,podstatu" trate a usilovnosť všetkých jazdcov ;) Videá z trate si môžete pozrieť napríklad tu alebo tu
 
Vo finále sa Marek umiestnil na skvelom 7. mieste a my všetci mu ďakujeme za prezentáciu D&F Teamu na 2. kole SPDH  2015 ;) 
 

Ďalší májový víkend 9. - 10. 5. sme si užili vo Veľkých Karloviciach v bikeparku Synot - Kyčerka, kde sa konalo 2. kolo Moravsko-slovenského pohára v downhille. V krásnom prostredí na zaujímavej trati sme si vychutnali všetky možné typy terénu, od blata až po prach. Trať bola pomerne jednoduchá avšak náročná na fyzickú kondíciu. Dalo sa na nej nájsť veľa rýchlych úsekov, rôznych skokov, klopeniek a tiež zrádnych koreňov, ktoré nám dali najmä za daždivého počasia veľmi zabrať. Účasť na tomto kole MSDH nebola zrovna najväčšia tak sme si mohli všetci vychutnať trať do sýtosti a poriadne si zajazdiť. 

Ako je uý u nás zvykom, bodovali sme v kategóriach HobbyFull, Masters, HT a Juniori, kde sa najlepšie umiestnil náš jazdec Lukáš so skvelým časom 01:53.55, ktorý mu priniesol 7. miesto v tejto najpočetnejšej kategórii. Výsledky všetkých jazdcov si môžete pozrieť na tomto linku

Už 7. júna zakotvíme v Koutech nad Desnou, kde sa uskutoční 3. kolo tohto zjazdového seriálu.

Tešíme sa na Vás! :) 


  • Prvý májový víkend 2. - 3. 5. patril dlhoočakávanému 1. kolu Slovenského pohára v downhille, ktorý bol odštartovaný tak ako i po minulé roky v stredisku Hnilčík - Mráznica. Na tomto závode nemohli samozrejme chýbať i naši jazdci, ktorí zápasili s chladným a daždivým  počasím v kategóriach Muži do 23 rokov a Muži nad 23 rokov. Nechuť z počasia prekonala trať, do ktorej sa jazdci ihneď po jej zjazdení zamilovali napriek dažďu. Popasovali sa s touto náročnejšou traťou výborne, čo dokazujú i výsledky. V kategórii Muži nad 23 rokov sa náš jazdec Marek umiestnil na krásnom 8. mieste a za kategóriu Muži do 23 rokov ďakujeme Lukášovi, ktorý si priniesol pekné 15. miesto z  celkového počtu 64  jazdcov v kategórii.  

            Znova sme sa niečomu naučili, sme lepší a skúsenejší! :)

                      Už 23. - 24. mája 2015 nás čaká ďalšie kolo SPDH vo Vrátnej. Tešíme sa na Vás! 


V tradičnom termíne a v tradičnej lokalite sme 18.-19. apríla 2015 odštartovali 6. ročník zjazdového seriálu s názvom Moravsko slovenský DH Cup v Kálnici. Jazdilo sa za slnečného aj keď ešte chladného počasia na tratiach SPDH a FOX. Naši jazdci mali zastúpenie v  troch kategóriach -HobbyFullHT a Masters. Na linkoch si môžete pozrieť výsledky jednotlivých kategórii. 

Galériu sme obohatili o pár nových záberov z pretekov. 

Nevieme sa dočkať ďalšieho kola, ktoré bude už o 3 týždne v areáli Kyčerka (Veľké Karlovice). 


Sezóna 2015 je už pred bránami a naši jazdci usilovne trénujú na najbližšie preteky.

 
Tak ako aj po minulé roky sa plánujeme zúčastniť
Moravsko-Slovenského DH-cupu, ktorého prvé kolo sa uskutoční už 19. 04. 2015 v Kálnici. 
 
Okrem závodov tohto seriálu sa plánujeme zúčastniť Slovenského poháru v MTB Downhille, ktorý organizuje Slovenský zväz cyklistiky. 
 
Taktiež pokračujeme v budovaní trate na "Neftaku", na ktorej sa uskutoční závod NeftakRace 2015. Trať momentálne prechádza rekonštrukciou. Dátum závodu sa upresní po jej dokončení. 
 
V nadchádzajúcej sezóne plánujeme pomáhať obci Bojná v kultúrnych a iných záležitostiach ako i naďalej rozvíjať náš klub. Dúfame, že medzi nami pribudnú  nové tváre :) .
 
Ďakujeme všetkým sponzorom, ktorí sa nás rozhodli podporiť aj v tomto roku, takisto i všetkým našim priaznivcom a fanúšikom.
 
Závody Moravsko-slovenského DH-CUP-u:
Kálnica          19. 04. 2015       
Kyčerka         10. 05 . 2015
Kouty             07. 06. 2015
Wisla              12. 07. 2015
Veľká rača     02. 08. 2015
Bílá                 04. 10. 2015
 

Závody Slovenského pohára:

2.5.2015 - 3.5.2015      | Mraznica

23.5.2015 - 24.5.2015 | Malá Lučivná

27.6.2015 - 28.6.2015 | Jasná

18.7.2015 - 19.7.2015  | Ružomberok

15.8.2015 - 16.8.2015  | Košútka