Sezóna 2014

V sezóne 2014 sa D&F Team Bojná v rámci závodov Moravsko-slovenský DH Cup umiestnil v katogórii družstiev v celkovom poradí na 10. mieste z celkového počtu družstiev tridsať, čo je fantastický výsledok. Držíme palce našim jazdcom aby to v sezóne 2015 bolo ešte lepšie. ;)

Víkend 04.-05. októbra patril ďalšiemu kolu MSDH Cup-u. Naši jazdci sa tentokrát presunuli na českú stranu do lyžiarskeho strediska Bílá, kde na nich čakala technicky náročná trať, hlavne spodný koreňový úsek. Na obtiažnosti trate sa podpísal aj blatový povrch a aby toho nebolo málo, tak v sobotu v noci poriadne zapršalo. V nedeľu preto čakala na jazdcov ešte obtiažnejšia trať, s ktorou sa naši jazdci aj napriek tomu rozhodli popasovať. Najlepšie sa umiestnil Rišo, ktorý skončil na peknom 18. mieste. No vzhľadom na podmienky v akých sa jazdilo je najväčším úspechom to, že sa nikto nezranil a chalani môžu zabojovať o posledné body už o dva týždne v Hornej Maríkovej - Razula (18.-19.10.), kde sa koná posledné kolo MSDH Cup-u. Zopár foto z Bílej samozrejme nájdete v našej galérii.

Cez víkend 28. - 29. júna sa naši jazdci zúčastnili ďalšieho kola Moravskoslovenského DH Cup-u. Tento krát sa jazdilo na Slovensku vo Veľkej Rači. Podmienky na jazdenie boli výborné, počasie nám prialo počas oboch dní. Trať nebola zvlášť náročná, strednej dĺžky 1570 metrov, no aj napriek tomu dala v niektorých úsekoch riadne zabrať. Najlepšie miesto zajazdil Lukáš, ktorý skončil na 14.mieste, čo ho v celkovom poradí jazdcov radí priebežne na skvelé 17. miesto. V galérii máme prichystaných zopár fotiek zo závodu a video z Lukášovej semifinálovej jazdu si môžete pozrieť tu.

Tak, a máme za sebou ďalšie kolo MSDH Cup-u, ktoré sa išlo 07.-08.06. 2014. V tomto kole sme sa boli pozrieť v Koutech nad Desnou (Jeseníky), v krásnom vysokohorksom stredisku. Usporiadatelia si pre nás pripravili najdlhšiu trať z celej série pretekov, ktorá merala okolo 2,5 kilometra a svojou obtiažnosťou patrí medzi najťažšie nielen svojou dĺžkou ale aj technickou náročnosťou. Napriek tomu sa náš tím obišiel bez zranení, k čomu dopomohlo krásne, až tropické počasie a taktiež aj úžasné bývanie v krásnom hoteli Červenohorské sedlo, ktoré nám poskytlo potrebný oddych po tak namáhavej trati :). V našej galérií máte pripravených niekoľko fotiek z tohoto krásneho víkednu, ďalšie fotky pribudnú čoskoro.. :)

20.04.2014: D&F Team má za sebou prvé kolo Moravsko-slovenského pohára v zjazde, ktoré sa išlo v Kálnici. Počasie bolo takmer dokonalé, až na finálovú jazdu, kedy našim jazdcom začalo mierne pršať. Ani to však nezabránilo Lukášovi, aby skončil na fantastickom 8.mieste (z 80 jazdcov v kategórii), čo ho po súčte bodov priebežne radí celkovo na 7.miesto. Úspech je mierne zatienený zranením jedného z našich jazdcov, ktorý si pri páde zlomil klúčnu kosť :(. Prajeme mu skoré uzdravenie a dúfame, že je to posledné zarenenie v tejto sezóne. Zopár vybraných foto nájdete v našejgalérii.. Ďalšie v poradí sú Velké Karlovice, tak sa vidíme tam..

• DH sezóna 2014 sa nám pomaly začína, bicykle sú pripravené, jadci nažhavený :).  Plán na nadchádzjúcu zjazdovú sezónu je jasný. Aj tento rok máme v pláne zúčastniť sa všetkých kôl Moravsko-slovenského DH CUP-u.  Termíny jednotlivých pretekov vyzerajú nasledovne:

19.-20.04. Kálnica (SK), okres Nové Mesto nad Váhom (GPS: 48.755347, 17.937207)

10.-11.05. Razula (CZ), okres Vsetín (GPS: 49.369093, 18.35473)

07.-08.06. Kouty nad Desnou (CZ), okres Šumperk (GPS50.100625,17.115602)

28.-29.06. Velká Rača (SK), okes Čadca (GPS: 49.409102,18.933345)

04.-05.10. Bílá (CZ), okres Frýdek-Místek (GPS: 49.442682,18.45677)

18.-19.10. Ráztoky (SK), okres Považská Bystrica (GPS: 49.291854,18.2809)

• Popri tomto seriály zjazdových pretekov má náš tím v pláne pretekať aj v českej sérii pretekov s názvom WBS - WOODBIKE SERIES. Tam je kalendár pretekov nasledovný:

22.03. Otrokovice, (GPS49,1239912, 1730178)