Sezóna 2016

 


Víkend 21. - 22. máj patril 2. kolu MSDH Cupu, ktorý sa konal v Poľsku v bikeparku Wisla Stožek. Zúčastnili sme sa v obvyklom osadenstve tvoreným Lukášom, Marekom, Kristiánom, Paťom a Palom, ktorí súťažili v kategóriach Hobby Full, Masters a Juniori. Počasie nám naozaj prialo, pretekali sme za príjemných slnečných 25 stupňoch na trati, na ktorej sa konali Majstrovstvá Európy v DH, teda sme si skvele zašportovali a zároveň aj skvele zabavili. Aj keď preteky sprevádzali drobné závady techniky, naši jazdci všetko hravo zvládli a prišli do cieľa v super časoch. Najlepší čas mal jazdec Lukáš, ktorý sa umiestnil na 11. priečke spomedzi 67 jazdcov v kategórii Hobby Full a Marek, ktorý skončil na 13. mieste z celkového počtu 24 jazdcov nad 30 rokov v kategórii Masters. Výsledky všetkých zjazdárov z Wisly si môžete pozrieť tu

Pripravili sme pre Vás taktiež množstvo fotiek z celého víkendu v Poľsku, ktoré si môžete pozrieť v galérii na tejto stránke alebo na našej oficiálnej stránke na facebooku, kde nás môžete potešiť i svojím ,,lajkomalebo zdieľaním. ;)


Sezóna 2016 sa pomaly ale isto blíži a preto naši jazdci usilovne trénujú, či už na tratiach v bikeparku Kálnica alebo na domácich tratiach na Bojnej, kde spoločnými silami rekonštruujú trať, na ktorej sa bude konať ďalší ročník NEFTAK Race závodu, o ktorom budeme písať neskôr ;) 

Tréning v Kálnici 20.3.2015 (Foto: Martin Zajac; klik na oficiálnu facebook stránku

Stavanie trate na Bojnej 

Zostáva tradíciou, že tak ako po minulé roky sa plánujeme zúčastniť závodov MSDH Cupu a takisto i Slovenského poháru v MTB downhillektorý organizuje Slovenský zväz cyklistiky. 

Závody Moravsko-slovenského DH-CUP-u:

Kouty nad Desnou (24.4.2016)

Wisla - Stožek (22.5.2016)

V. Karlovice - Kyčerka (17.7.2016)

Veľká Rača - Oščadnica (7.8.2016)

Bílá (2.10.2016)

"náhradný termín" (9.10.2016)